Katasztrófapszichológus: „A gyerek akkor is traumatizálódik, ha nem érti, mi történik vele”

Magyarország határain belül az elmúlt évtizedekben nem volt több száz ember életét kioltó természeti csapás, de a vörösiszap-katasztrófa, a COVID-járvány és újabban a határainkig nyúló háború olyan traumatikus élményt jelent sokak számára, melyek feldolgozása speciális szakember munkáját igényli. V. Komlósi Annamária katasztrófapszichológus szerint azzal is számolni kell, hogy az átélt stressz hatásai akár évtizedek után újraaktiválódhatnak, egyes nemzeti traumák hatásai pedig a mai napig tetten érhetők a magyar társadalomban is.



    Az egészségmegőrzés a fizikai, mentális és szociális jólét fenntartására és javítására irányuló tevékenységek összessége. Célja a betegségek megelőzése, az egészséges életmód népszerűsítése, valamint a különböző kockázati tényezők csökkentése. Az egészségmegőrzés magában foglalja a rendszeres testmozgást, a kiegyensúlyozott táplálkozást, a megfelelő pihenést, a stresszkezelést és a szűrővizsgálatokon való részvételt. Fontos, hogy az egyének tudatosan foglalkozzanak saját egészségükkel, és aktívan részt vegyenek az egészségük megőrzésében.

    Egészségmegőrzés, Fizikai jólét, Mentális jólét, Szociális jólét, Betegségek megelőzése, Egészséges életmód, Kockázati tényezők, Rendszeres testmozgás, Kiegyensúlyozott táplálkozás, Megfelelő pihenés, Stresszkezelés, Szűrővizsgálatok, Tudatos egészségügyi magatartás, Aktív részvétel


google-site-verification=y71_IZiBaUuV76ByyCH9wDb8EL22R9DouPsuS_nQpMo