Riasztó mértékben növekszik számos súlyos gyermekkori betegség előfordulása

Az elmúlt évtizedekben jelentős növekedés volt megfigyelhető a gyermekek körében a fejlődési rendellenességek, az asztma és az elhízás előfordulási arányában, amelyet egyre több kutatás hoz összefüggésbe a környezeti vegyi anyagok fokozott jelenlétével. Ez az aggasztó tendencia rávilágít a modern életmód és az ipari tevékenységek egészségkárosító hatásaira, különös tekintettel a gyermekek érzékeny fejlődési szakaszára.



    Az egészségmegőrzés a fizikai, mentális és szociális jólét fenntartására és javítására irányuló tevékenységek összessége. Célja a betegségek megelőzése, az egészséges életmód népszerűsítése, valamint a különböző kockázati tényezők csökkentése. Az egészségmegőrzés magában foglalja a rendszeres testmozgást, a kiegyensúlyozott táplálkozást, a megfelelő pihenést, a stresszkezelést és a szűrővizsgálatokon való részvételt. Fontos, hogy az egyének tudatosan foglalkozzanak saját egészségükkel, és aktívan részt vegyenek az egészségük megőrzésében.

    Egészségmegőrzés, Fizikai jólét, Mentális jólét, Szociális jólét, Betegségek megelőzése, Egészséges életmód, Kockázati tényezők, Rendszeres testmozgás, Kiegyensúlyozott táplálkozás, Megfelelő pihenés, Stresszkezelés, Szűrővizsgálatok, Tudatos egészségügyi magatartás, Aktív részvétel


google-site-verification=y71_IZiBaUuV76ByyCH9wDb8EL22R9DouPsuS_nQpMo