Ilyen gyakran kellene cserélni a fogkefét

A fogkefe rendszeres cseréje egyszerű, de alapvető lépés az egészséges fogak és íny megőrzése érdekében.

 

A fogkefe talán a legfontosabb eszközünk a szájhigiénia fenntartásában, mégis hajlamosak vagyunk alábecsülni a szerepét. A legtöbben gondosan kiválasztjuk, milyen fogkrémet használunk, de vajon ugyanilyen odafigyeléssel követjük, hogy mikor kell lecserélni a fogkefénket? Ebben a cikkben megvizsgáljuk, miért és milyen gyakran kell fogkefét cserélni, hogy a mosolyunk ragyogó és egészséges maradjon.

Tovább olvasom



    Az egészségmegőrzés a fizikai, mentális és szociális jólét fenntartására és javítására irányuló tevékenységek összessége. Célja a betegségek megelőzése, az egészséges életmód népszerűsítése, valamint a különböző kockázati tényezők csökkentése. Az egészségmegőrzés magában foglalja a rendszeres testmozgást, a kiegyensúlyozott táplálkozást, a megfelelő pihenést, a stresszkezelést és a szűrővizsgálatokon való részvételt. Fontos, hogy az egyének tudatosan foglalkozzanak saját egészségükkel, és aktívan részt vegyenek az egészségük megőrzésében.

    Egészségmegőrzés, Fizikai jólét, Mentális jólét, Szociális jólét, Betegségek megelőzése, Egészséges életmód, Kockázati tényezők, Rendszeres testmozgás, Kiegyensúlyozott táplálkozás, Megfelelő pihenés, Stresszkezelés, Szűrővizsgálatok, Tudatos egészségügyi magatartás, Aktív részvétel


google-site-verification=y71_IZiBaUuV76ByyCH9wDb8EL22R9DouPsuS_nQpMo