"Az evés azt a látszatot kelti, hogy te irányítod az életed"

Az evés fontos része az életünknek: a szükséges táplálékbevitelen kívül a különböző finom falatok örömforrások is. Nem is beszélve a társadalmi szerepéről: ha valamit ünneplünk, vagy csak találkozunk egy ismerőssel, annak általában része az étkezés. Egyes esetekben viszont nem a tényleges, fizikai éhségünket szeretnénk csillapítani, hanem valami mást szeretnénk pótolni az evéssel, például a kontrollt próbáljuk visszaszerezni az életünk felett. Ilyenkor beszélünk érzelmi evésről, ami viszont csak pillanatnyi megnyugvást hozhat, a tényleges problémát nem oldja meg.



    Az egészségmegőrzés a fizikai, mentális és szociális jólét fenntartására és javítására irányuló tevékenységek összessége. Célja a betegségek megelőzése, az egészséges életmód népszerűsítése, valamint a különböző kockázati tényezők csökkentése. Az egészségmegőrzés magában foglalja a rendszeres testmozgást, a kiegyensúlyozott táplálkozást, a megfelelő pihenést, a stresszkezelést és a szűrővizsgálatokon való részvételt. Fontos, hogy az egyének tudatosan foglalkozzanak saját egészségükkel, és aktívan részt vegyenek az egészségük megőrzésében.

    Egészségmegőrzés, Fizikai jólét, Mentális jólét, Szociális jólét, Betegségek megelőzése, Egészséges életmód, Kockázati tényezők, Rendszeres testmozgás, Kiegyensúlyozott táplálkozás, Megfelelő pihenés, Stresszkezelés, Szűrővizsgálatok, Tudatos egészségügyi magatartás, Aktív részvétel


google-site-verification=y71_IZiBaUuV76ByyCH9wDb8EL22R9DouPsuS_nQpMo