A stressz 50 megnyilvánulási formája

Az élet - függetlenül attól, hogy boldogság milyen fokán telik - nehéz. Néhány szerencséstől eltekintve ugyanis folyamatosan problémákat kell megoldanunk, s ez bizony feszültséggel jár. Van, aki ezeket a hatásokat könnyebben dolgozza fel, másoknak kevés is elég, hogy rosszul érezzék magukat. Egy szinten túl pedig a stressz már mindenkinek nagy terhet jelent. Honnan tudhatjuk, hogy a kívánatosnál nagyobb rajtunk a nyomás?



    Az egészségmegőrzés a fizikai, mentális és szociális jólét fenntartására és javítására irányuló tevékenységek összessége. Célja a betegségek megelőzése, az egészséges életmód népszerűsítése, valamint a különböző kockázati tényezők csökkentése. Az egészségmegőrzés magában foglalja a rendszeres testmozgást, a kiegyensúlyozott táplálkozást, a megfelelő pihenést, a stresszkezelést és a szűrővizsgálatokon való részvételt. Fontos, hogy az egyének tudatosan foglalkozzanak saját egészségükkel, és aktívan részt vegyenek az egészségük megőrzésében.

    Egészségmegőrzés, Fizikai jólét, Mentális jólét, Szociális jólét, Betegségek megelőzése, Egészséges életmód, Kockázati tényezők, Rendszeres testmozgás, Kiegyensúlyozott táplálkozás, Megfelelő pihenés, Stresszkezelés, Szűrővizsgálatok, Tudatos egészségügyi magatartás, Aktív részvétel


google-site-verification=y71_IZiBaUuV76ByyCH9wDb8EL22R9DouPsuS_nQpMo